Aile Hekimliği Hizmeti

Yapı Kredi Sigorta tarafından, 1995 yılından beri Can Sağlığı sigortalılarına sunulmakta olan Aile Hekimliği teminatı, koruyucu sağlık hizmetlerinin ön planda uygulandığı bir sağlık hizmetidir. Aile Hekimliği Hizmeti, Can Sağlığı Sigortası poliçelerinde ücretsiz olarak tüm sigortalılarımıza sunulmaktadır.

Sigortalılarımız, Aile Hekimliği hizmeti kapsamında, yılda 3 kere doktor muayenesi ve bu muayenelerin ilkinde yaşa, cinsiyete ve risk gruplarına göre değişen, tetkik programını yaptırma hakkına sahiptirler. Bu tetkik programı, bir tıbbi kontrol (check-up) programı değildir. Sigortalılarımızın sağlığı hakkında genel bilgi vermek amacıyla belirli tetkikleri içeren bir programdır.

Aile Hekimi, tüm sağlık sorunlarınıza müdahale edebilmek için gerekli uzmanlık dallarında yeterli eğitimi almış uzman bir hekimdir.

Aile Hekimliği hizmetinde esas amaç, her ailenin bir doktoru olmasını sağlamaktır. Güvenilir dostunuz ve sağlık danışmanınız olan Aile Hekiminiz;

•    Ailenizin özel doktoru olduğu için, sizin ve ailenizin sağlığının sorumluluğunu üstlenir.

•    Muayene ve sağlık kontrollerinizin sonuçlarıyla oluşturduğu kayıtları tutarak sağlığınızı düzenli olarak izler, zamanı gelen kontrollerinizi hatırlatır.

•    Sizin ve ailenizin her türlü sağlık sorununda 365 gün 24 saat, ihtiyaç duyduğunuz her an, ilk başvuracağınız hekimdir.

•    Ciddi sağlık sorunlarınızda, TELEMED24 kapsamındaki hekim ve kuruluşlarla işbirliği yaparak; uzman hekim konsültasyonları, hastanede yatarak tedavi ve gerekli ameliyatlarda bu işlemlerin koordinasyonunu sağlar.

Aile Hekiminize sadece hastalandığınızda değil, sağlığınız hakkında genel bir bilgi alabilmek için her zaman başvurabilirsiniz.

Poliçenizde hasarsızlık indiriminiz varsa, Aile Hekimliği kapsamında aldığınız hizmetler, bu indirimi etkilemez. Fakat Aile Hekiminiz, muayene bulguları sonucunda, ileri tetkik yaptırmanızı uygun bulursa; Aile Hekimliği hizmeti kapsamı dışındaki muayene ve incelemeler için poliçe teminatlarınız çerçevesinde işlem yapılacaktır.

Aile Hekimliği hizmetinden faydalanmak için Aile Hekimleri listesinden, evinize veya işyerinize en yakın olan kurumu seçmeniz ve randevu alarak, Aile Hekimi’ne gitmeniz yeterli olacaktır.